Cześć, z tej strony Milena

Jestem trenerką, nie nauczycielką

Pewnie jednym z pierwszych pytań, które pojawiło się w Twojej głowie było:

 “A właściwie, dlaczego ‘Business English Trainer’, a nie po prostu nauczyciel?”

Jest kilka powodów, dlaczego 🙂

 • Dzielę się z Tobą swoim wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu Business English oraz projektowym w środowisku korporacyjnym.
 • Pomagam zrozumieć czym jest modern Business English i jakie są jego kluczowe elementy.
 • Łączę naukę Business English z rozwojem kompetencji niezbędnych w Twojej pracy.
 • Kładę nacisk na rozmowę, łącząc codzienny „small talk” z nowoczesnym językiem biznesu.
 • Uczę, jak aktywnie uczestniczyć w anglojęzycznych spotkaniach, wypowiadać się zwięźle i profesjonalnie.

A co najważniejsze:

 • Jesteśmy zespołem. Wspólnie planujemy Twoją naukę, tym razem praktycznie i skutecznie. Określając Twój Czas + Budżet + Realną potrzebę w pracy.

Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej o mnie, to czytaj dalej 🙂

Od ponad 12 lat łączę swoje doświadczenie projektowe z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu Business English. Głównie w środowisku korporacyjnym, w obszarach, takich jak Zarządzanie projektami, Sprzedaż, Finanse, Obsługa Klienta, IT oraz Produkcja. Opracowałam własny system pracy, w którym nasza współpraca wykracza poza uczenie się nowego słownictwa czy też korygowanie błędów gramatycznych w języku angielskim.

Tym, co wyróżnia mnie spośród tradycyjnych szkół językowych i innych lektorów języka angielskiego, są moje ukończone studia biznesowo-finansowe oraz filologiczne w Polsce i Anglii, a także korporacyjne doświadczenie, zdobyte w międzynarodowych projektach dla globalnych klientów.

Połączymy naukę angielskiego z Twoim rozwojem osobistym

Jako trener angielskiego w biznesie, wyznaczyłam sobie za cel zainspirowanie Cię do nauki angielskiego w dorosłym, pełnym obowiązków życiu w całkiem nowy sposób – łącząc rozwój osobisty z opanowywaniem nauki języka angielskiego. Wierzę, że dzięki takiemu połączeniu można rozwijać swoje umiejętności językowe, a co za tym idzie, budować większą pewność siebie podczas anglojęzycznych spotkań.

W jakiej formule będziemy pracować?

Lubię porównywać moje wsparcie do narzędzi, którymi się z Tobą dzielę. Zapewnię Ci odpowiednie narzędzia i nauczę, jak z nich efektywnie korzystać. Kładę nacisk na na rozmowę, łącząc codzienny „small talk” z nowoczesnym językiem biznesu. Dzięki mojemu doświadczeniu projektowemu nauczę Cię, jak aktywnie uczestniczyć w anglojęzycznych spotkaniach, wypowiadać się zwięźle i profesjonalnie oraz pisać krótsze i bardziej klarowne wiadomości.

Ważne jest dla mnie aby pomóc Ci zrozumieć, że Modern Business English to nie konkurs na użycie jak największej liczby skomplikowanych i długich fraz w języku angielskim biznesowym. Wręcz przeciwnie! 🙂

Modern Business English to umiejętność

 • Przekazywania swoich myśli w sposób zwięzły i klarowny aby utrzymać uwagę innych.
 • Aktywne uczestniczenie w rozmowie.
 • Uważne słuchanie, zadawanie otwartych pytań.
 • Zrozumienie opinii innych oraz wyrażanie swoich opinii.
 • Unikanie żargonu korporacyjnego czy też długich i zagmatwanych wypowiedzi.

Od czego zacząć naszą współpracę?

Pewnie zastanawiasz się jak możemy zacząć? Masz kilka opcji 🙂 Możesz:

 • Wybrać spotkania indywidualne ze mną, które zaczniemy od opracowania 3 miesięcznego planu Twojej nauki Business English.
 • Dołączyć do naszej Grupy konwersacyjnej ‘Business meetings & TED talks’.
 • Wybrać jeden z przygotowanych przeze mnie kursów online.

Nie zastanawiaj się zbyt długo, bo wiemy, jak to się kończy 😉

Do zobaczenia
Milena. Twój trener angielskiego w biznesie.

Milena Stalmach

Business English Support

Milena Stalmach
instagramkontaktyoutubelinkedin

Opinie

Joanna Gontarz
Joanna Gontarz
2023-12-08
Przesympatyczna osoba😊 wspiera i dopinguje swoich uczniow. Przy niej można się rozgadać i poznac wiele ciekawych wskazówek jak efektywnie uczyć się angielskiego. Dzieki Milenie mogę już lepiej i pewniej prowadzić konwersacje w języku angielskim 🙂 Gorąco polecam 🙂
Kasia Żurawska
Kasia Żurawska
2023-12-06
Zdecydowanie polecam zajęcia z Mileną! Nasze czwartkowe spotkania o 7.00 rano w grupie konwersacyjnej to coś więcej niż nauka. Czekam na nie z niecierpliwością przez cały tydzień :). Trafne uwagi, spostrzeżenia i konkretne wskazówki dają kopa do dalszej pracy. Dziękuję!!
Magdalena iwańczak
Magdalena iwańczak
2023-12-04
Dzięki lekcjom z Mileną nie tylko rozwinęłam się językowo ale również podszkoliłam swój sposób komunikacji. Polecam !
Maciej Wentland
Maciej Wentland
2023-11-24
Bardzo doceniam spotkania online, ponieważ są one niezwykle przydatne w mojej codziennej zdalnej pracy. Pomagają mi doskonalić umiejętności językowe oraz zrozumieć specyfikę języka angielskiego w kontekście biznesowym. Dzięki nim czuję się pewniej w komunikacji z zagranicznymi partnerami i klientami, co z kolei przekłada się na efektywność mojej pracy. To również doskonała okazja do ćwiczenia prezentacji kursu. Ogólnie rzecz biorąc, nasze spotkania w dziedzinie Business English są nieocenione i mam nadzieję, że będziemy kontynuować tę współpracę. Polecam:)
Artur Tylicki
Artur Tylicki
2023-11-24
Milena NIE jest kolejnym „nauczycielem angielskiego”! Dla mnie jest przewodnikiem i trenerem w komunikacji biznesowej. Indywidualne podejście do potrzeb zgłoszonych na pierwszym spotkaniu pozwoliło mi wzmacniać te aspekty Business English, które były dla mnie kluczowe. Przerabianie kolejnej nudnej książki czy sztampowe słuchanki nie maja racji bytu na zajęciach z Mileną. Konkretne wskazówki, dopasowanie pod upodobania podopiecznego, a przede wszystkim wzajemne zaufanie jakie przejawiało się podczas spotkań sprawiało, że tworzyła się przestrzeń na owocną pracę. Po za znaczącym wpływem na poprawę moich umiejętności językowych, Milena pokazała mi wiele różnych podejść do zagadnień związanych z moją profesją. Dziękuje.
Mateusz Kowal
Mateusz Kowal
2023-11-19
Zgadzam się z poprzednimi opiniami. W życiu przerobiłem wielu trenerów / nauczycieli języka jednak Milena super prowadzi proces rozowjowy. Serdecznie polecam.
Ania W
Ania W
2023-11-17
Z Mileną podjęłam współpracę kilka lat temu a w tym roku, po krótkiej przerwie wróciłam ponownie do zajęć. Milena jest osobą bardzo otwartą, zajęcia prowadzone są w sposób ciekawy, nowatorski, wręcz nieszablonowy. Pozwala to na naukę zarówno części biznesowej a także praktykowanie, używanie języka w życiu codziennym. Milena jest bardzo zdyscyplinowaną osobą, konkretną i jasno komunikuje nad czym powinniśmy się skupić. Z drugiej strony daje bardzo konstruktywny feedback, dzięki czemu wiemy, w którym kierunku powinnyśmy zmierzać aby dotrzeć do celu. Z czystym sumieniem polecam zajęcia z Mileną!
Alicja Olszowa
Alicja Olszowa
2023-11-16
Bardzo długo szukałam osoby która prawdziwe i rzetelnie podchodzi do nauki Bussines English. Zależało mi na indywidulanym podejściu oraz zaangażowaniu, a nie standardowej szkoły/ nauczyciela który ślepo podąża wg. wybranego schematu nauki języka. W końcu ją zalazłam! Milena jest osobą która zawsze stara się dopasować tok nauki do twoich potrzeb. Jej lekcje są bardzo przydatne przed ważnymi spotkaniami, gdzie w dużym stopniu zawdzięczam jej pomoc w przygotowaniu pod kątem języka angielskiego ale też i biznesowego😊 Byłam pozytywnie zaskoczona, gdy zauważyłam efekty związane z podwyższeniem swojego poziomu już po kilku naszych spotkaniach. Podsumowując, jeśli Business English to tylko u Mileny 😊
Kamila R
Kamila R
2023-11-15
Jestem bardzo zadowolona z podejścia, sposobu prowadzenia zajęć, konkretnych wskazówek i realnej pracy nad tym, co jest do poprawy. Milena ma trafne uwagi i potrafi wyprowadzić język na prostą tak, ze nie ma to znamion siermiężnej nauki (przy tym jest wymagająca i empatyczna jednocześnie). Zajęcia są ciekawe i różnorodne, korzystamy z wielu źródeł, co pomaga nie tylko w nauce języka biznesowego, ale i small talku.
Radosław Jarecki
Radosław Jarecki
2023-11-13
Śmiało polecam Milenę jako nauczycielkę angielskiego biznesowego. Oprócz świetnej znajomości języka ma również praktyczne doświadczenie w biznesie, co sprawia, że wie, o czym mówi z praktyki. Każde zajęcia są dla mnie wyzwaniem i czuję progres. Jeśli ktoś chce nauczyć się angielskiego biznesowego w przyjaznej atmosferze, to zdecydowanie powinien się z Mileną skontaktować.